Start » Ważne » Złoty Świt: Nie damy się zastraszyć. Walka o naród trwa!

Złoty Świt: Nie damy się zastraszyć. Walka o naród trwa!

Środowiska lewicowo-liberalne ogłosiły wielkie „zwycięstwo” po wyroku sądu w Atenach, który uznał Złoty Świt za „organizację przestępczą”. Antyfaszyści poza Grecją już świętują „delegalizację” organizacji, choć prawo uniemożliwia taki proces. Prezentujemy krótką rozmowę z jednym ze skazanych, Artemisem Matteopulosem, członkiem ścisłego kierownictwa Złotego Świtu, którą „na gorąco” dla portalu Nacjonalista.pl przeprowadził wiceprezes NOP – Michał Lewandowski.

***

Michał Lewandowski: Artemis, rozmawiamy chwile po ogłoszeniu wyroku Sądu Apelacyjnego w Atenach, gdy lewicowa prasa na świecie pisze z zadowoleniem o skazaniu „faszystów” ze Złotego Świtu. Czy możesz mi powiedzieć jaki zapadł wyrok dla kierownictwa partii oraz członków?

Artemis Matteopulos: Sąd orzekł, że Złoty Świt jest organizacją przestępczą, co zaprzeczało werdyktowi ławy przysięgłych. Oznacza to, że osoby zaangażowane w działalność partii jako członkowie, np. Rada Polityczna mogą zostać skazani na wyroki od 5 do 15 lat więzienia.

ML: Obserwowaliśmy wysoką presję wywieraną na Sąd. Złoty Świt atakowany był z każdej możliwej strony. Czy spodziewaliście się takiego wyroku?

AM: Nie spodziewaliśmy się takiego wyroku. Ława przysięgłych zaproponowała werdykt określający, że Złoty Świt nie jest organizacją przestępczą, ale cała lewica, partie polityczne, urzędnicy, dziennikarze i cała reszta wywierali presję, by zmusić Sąd do orzekania przeciwko nam. Jesteśmy niewinni, żadne dowody nie zostały przedstawione, aby w jakikolwiek sposób wykazać, że ktokolwiek z nas jest zamieszany w jakąkolwiek działalność przestępczą.

ML: Gdyby Złoty Świt zostałby dziś uniewinniony, mógłby domagać się ok 8 mln euro z funduszy państwowych za kadencje parlamentarną, która została wstrzymana do czasu wydania wyroku. Czy uważasz, że miało to wpływ na dzisiejszy werdykt Sądu?

AM: Szczerze mówiąc, nie przeszkadzało nam to tak bardzo. Nasza walka toczy się o Naród, Tradycję i Krew, nie o pieniądze. Ale z pewnością odzyskanie tych pieniędzy niezmiernie pomogło by sprawie o którą walczymy i ogólnie Złotemu Świtowi, gdyż wydatków jest wiele.

ML: Jak w obecnej chwili wygląda sprawa od strony prawnej? Czy będziecie składać apelacje od wyroku? Czy rozważana jest możliwość apelacji do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka?

AP: Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że jestem dumny z moich towarzyszy, mojego przywódcy, swojej partii i naszych braci w całej Europie. Od wyroku oczywiście odwołamy się, bo Złoty Świt jest partią polityczną a nie organizacją przestępczą, zaś to, że otwarcie mówi w imieniu Narodu i Krwi, czyni ją niebezpieczną dla Systemu. Chwała dla Złotego Świtu, chwała dla NOP.

Przedruk całości lub części wyłącznie po uzyskaniu zgody redakcji portalu Nacjonalista.pl

Artemis Matteopulos – skazany członek ścisłego kierownictwa Złotego Świtu, wielki przyjaciel NOP

ArtemisNOP

GDsoli

***

Pieśń Złotego Świtu: Naprzód Orły! Go Eagles!

Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl

Dodaj do:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Tumblr

Podobne teksty

 • Złoty Świt dla Grecji, dla Polski, dla Europy
  Oświadczenie Rady Wykonawczej Narodowego Odrodzenia Polski W dn. 14 października 2020 w Atenach blisko 70 działaczy greckiego ruchu nacjonalistycznego Złoty Świt zostało skazanych...
 • Narodowe Odrodzenie Polski i Złoty Świt – nacjonalistyczne braterstwo
  Dwie najstarsze formacje narodowo-rewolucyjne w Europie to Narodowe Odrodzenie Polski i Złoty Świt. Nie powinien więc dziwić fakt, że współpracują od lat. Ludowy Związek Złoty Świ...
 • Ateny: Głos Narodowej Rewolucji
  Po ostatnich spotkaniach przedstawicieli kierownictwa NOP z nacjonalistami z Hiszpanii (ACIMJI) i Włoch (CasaPound), tradycyjnie już – po raz czwarty – na zaproszenie naszych przyj...
 • Ateny: IMIA 2016
  W dniach 27-31 stycznia, delegacja Narodowego Odrodzenia Polski, z wiceprezesem Michałem Lewandowskim na czele, na zaproszenie naszych przyjaciół z narodowo-rewolucyjnego Złotego Ś...
 • Ateny: Enklawa Narodowej Rewolucji
  Na przestrzeni ostatnich kilku lat nieustannie trwa proces zacieśniania wspólnych więzi pomiędzy greckimi nacjonalistami i Narodowym Odrodzeniem Polski. Po raz kolejny delegacja NO...
 • Jesteśmy z Wami – list prezesa NOP do przyjaciół ze Złotego Świtu
  Zakończone w niedzielę 25 stycznia przedterminowe wybory w parlamentarne pokazały, iż pomimo represji organów państwa, aresztowań kierownictwa, mordów na działaczach przez bojówki ...
TagiTagi: , , , , , , , , ,