Start » W regionach i za granicą
Szczecin: Zimny prysznic dla Palikota
Palikot Janusz przyjechał do Szczecina promować się na zbliżające eurowybory. Zanim zaczął, na salę w Teatrze Lalek, w której przygotowany został kongres, wdarła się wesoła gromadka. Gromkimi okrzykami „raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „tylko idiota głosuje na Palikota”, „zakaz pedałowania” i innymi z tradycyjnego repertuaru, zakłóciła...
Pamięci Wyklętych w Głogowie, Bolesławcu i Lubaniu
Dzień Żołnierzy Wyklętych na Dolnym Śląsku zorganizowano nie tylko we Wrocławiu.
Delegacje NOP uczestniczyły w przemarszu patriotycznym w Bolesławcu (link) oraz Lubaniu.
1. marca to był bardzo udany dzień dla wszystkich głogowian, którzy pragnęli uczcić pamięć żołnierzy oddziału Armii Krajowej „Zawisza”, utworzonego na terenie miejskiej cukrowni.
Obchody rozpoczęło...
Nacjonaliści w Krakowie dla Nieugiętych
Ponad 1000 osób (a w zależności od preferencji politycznych komentatorów: od 500 do 1,5 tysiąca ludzi) uczestniczyło w Krakowie w zorganizowanej w sobotę 2. marca przez Narodowe Odrodzenie Polski manifestacji ku czci Żołnierzy Wyklętych. Była to największa z zorganizowanych z tej okazji uroczystości w Małopolsce. Marsz, rozpoczęty na placu Wolnica, przeszedł przez Rynek Główny, kończąc...
Białostockie obchody święta Żołnierzy Wyklętych
Obchody święta Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się w Białymstoku 1. marca na Cmentarzu Wojskowym, gdzie delegacja NOP złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze na grobach Niezłomnych.
Z kolei w sobotę, 2. marca, w marszu zorganizowanym przez Narodowe Odrodzenie Polski ulicami miasta przeszło kilkaset osób. Manifestacja rozpoczęła się na placu przed Ratuszem od przypomnienia przysięgi...
Zawiercie w hołdzie Wyklętym
Przedstawiamy oprawę nacjonalistów z Zawiercia wykonaną z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Narodowcy z Zawiercia to nieformalna grupa, która sympatyzuje z Narodowym Odrodzeniem Polski.
Czytaj więcej →
Tychy w hołdzie Wyklętym
W dn. 1 marca 2013 z inicjatywy kibiców Tyskiego GKSu odbyły się uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie to zgromadziło ok. 250 osób. W obchodach wzięli udział również działacze i zwolennicy Narodowego Odrodzenia Polski.
#gallery-4 {
margin: auto;
}
#gallery-4 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 33%;
}
#gallery-4...
Wrocław: Nacjonaliści dla Żołnierzy Niezwyciężonych
Ponad 2 tysiące osób przemaszerowało w kolejnej już we Wrocławiu nacjonalistycznej manifestacji ku czci Żołnierzy Wyklętych. W demonstracji, zorganizowanej przez Narodowe Odrodzenie Polski, obok działaczy i zwolenników NOP uczestniczyli kibice Śląska Wrocław i Sparty, kombatanci i nie stowarzyszeni mieszkańcy Wrocławia.
#gallery-5 {
margin: auto;
}
#gallery-5 .gallery-item...
Warszawa: Cześć i chwała Bohaterom!
Blisko półtora tysiąca osób przeszło w warszawskiej manifestacji Dnia Żołnierzy Wyklętych, zwołanej przez kibiców Legii Warszawa, stołecznych Autonomiczni Nacjonaliści oraz stowarzyszenie Zjednoczony Ursynów.
W demonstracji, która przeszła od Pomnika Romana Dmowskiego do więzienia na Rakowieckiej, udział wzięli także działacze warszawskiego NOP.
W trakcie przemarszu, oświetlanego...
Szczecin: Serbskie Kosowo – polski Śląsk!
W dniu 17 lutego, w kolejną rocznicę oderwania od Serbii Kosowa, działacze oddziału szczecińskiego NOP przeprowadzili akcję ulotkową dotyczącą zagrożeń wynikających z działań ruchów separatystycznych, a także Unii Europejskiej i NATO, przypominając tym samym o niszczeniu integralności Serbii – na przykładzie Kosowa, oraz Polski – na przykładzie Śląska.
Nacjonaliści z...
NOP Głogów: Serbskie Kosowo, polski Śląsk!
17 lutego przypada rocznica oderwania Kosowa od Serbii. Z tej okazji, aktywiści oraz sympatycy głogowskiego oddziału Narodowego Odrodzenia Polski zorganizowali w ten dzień pikietę na rynku, pod miejskim ratuszem. Wzięło w niej udział ponad 30 osób. W trakcie zgromadzenia rozdawane były ulotki informacyjne, a kol. Miron Cholewa wygłosił przemówienie, w którym szczegółowo opisał problematykę...