To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów. W nacjonalistycznym sklepie „Archipelag” pojawiły się już od dawna niedostępne publikacje. Dokonując zakupów Czytelnicy nie tylko mogą uzupełnić swoją domową biblioteczkę o unikatowe książki, ale przede wszystkim wspierają polski nacjonalizm i wydawanie kolejnych tomów „Biblioteki Szczerbca”.
1. Jean-Marie Le Pen „Nadzieja”, Warszawa 1994, Fulmen, s. 170.
Zmarły 7 stycznia 2025 r. Jean Marie Le Pen nie bez kozery tytułowany jest „ojcem założycielem nowoczesnego nacjonalizmu” – to Jego Front Narodowy, założony w 1972 r., stał się wzorem do nowoczesnej walki politycznej w realiach dyktatury demoliberalnej. Jego teksty można było znaleźć m.in. w „Szczerbcu”. Książka „Nadzieja” jest jedyną, jaka ukazała się w języku polskim. To także rarytas bibliofilski, liczący sobie ponad 30 lat! Tego nie da się już zdobyć!
http://www.archipelag.org.pl/sklep/prasa/296-jean-marie-le-pen-nadzieja.html
2. Abp Marcel Lefebvre „Oni Jego zdetronizowali”, Warszawa 1997, Te Deum, s. 238.
Pierwsze polskie wydanie jednego z najważniejszych dzieł ruchu Katolickiej Tradycji. Cenna publikacja – także pod względem bibliofilskim (I wydanie – nigdzie już niedostępne). Twarda okładka, obwoluta.
3. Plinio Correa de Oliveira „Wolność Kościoła w państwie komunistycznym”, San Paulo, 1983, s. 45.
Pierwsza publikacja w języku polskim założyciela konserwatywnego i antykomunistycznego ruchu Tradition, Family and Property. Cenna publikacja – także pod względem bibliofilskim.
4. Mit holocaustu. Praca zbiorowa. Warszawa 1997, s. 102+2, Wydawca: Instytut Narodowo-Radykalny. Biblioteka „Szczerbca” t. 1, wydanie I.
Pierwsza i ostatnia książka historyczna, jaka ukazała się w Polsce nt holocaustu i omawiająca to wydarzenia bez politycznie poprawnego propagandowego zadęcia. Pozycja cenna nie tylko dla ludzi interesujących się Historią; cenna również, jako pozycja bibliofilska. RARYTAS na rynku wydawniczym. Uwaga: egzemplarz archiwalny i antykwaryczny.
http://www.archipelag.org.pl/sklep/94-mit-holocaustu.html