Start » Ważne » Marsz Patriotów przeciwko brukselskiej okupacji

Marsz Patriotów przeciwko brukselskiej okupacji

Ponad 10 tysięcy osób przemaszerowało ulicami Wrocławia w VI Marszu Patriotów, organizowanym corocznie przez Narodowe Odrodzenie Polski w Dniu Niepodległości. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Razem przeciwko brukselskiej okupacji”.

Ta niewątpliwie największa cykliczna impreza nacjonalistyczna w Polsce (i jedyna 11 Listopadowa, na której uczestniczy otwarcie wyrażają swój sprzeciw wobec niszczenia Polski przez Unię Europejską), cieszy się popularnością nie tylko wśród wrocławian (w ubiegłorocznym plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” MP uznany został przez mieszkańców miasta za najlepszą, i najważniejszą imprezę stolicy Dolnego Śląska), ale w całym kraju. Zawdzięcza to MP jasnemu, zdecydowanemu nacjonalistycznemu przekazowi oraz otwartej formule uczestnictwa.

Marsz, podobnie jak w roku ubiegłym, wystartował spod Dworca PKP i zakończył się został pod Pomnikiem Bolesława Chrobrego. Tam krótkie przemówienie podsumowujące cele i zadania MP wygłosił Tomasz Oskroba, szef dolnośląskich struktur NOP. Jego wystąpienie ubarwiło spalenie symbolu brukselskiego okupanta: niebieskiej flagi upstrzonej żółtymi gwiazdkami. Warto wspomnieć o uczestnictwie w wydarzeniu delegacji nacjonalistów z Wielkiej Brytanii i Czech, którzy wspólnie z nami świętowali w tym szczególnym dla Polaków dniu.

Niespodzianką, przygotowaną dla uczestników Marszu na jakiego zakończenie, był występ zespołu OBŁĘD, który pojawił się na MP na zaproszenie prezesa NOP, Adama Gmurczyka.

Podsumowując Marsz Patriotów należy oczywiście podziękować uczestnikom, którzy – mimo zmiany partii rządzącej – nie dali się porwać „euforii” nowego rozdania i przyszli, by pokazać, że Wolna Polska nadal jest ich celem. Rząd PiS, tak jak wcześniej rząd PO, reprezentują bowiem tę samą, wrogą niepodległości Polski politykę służalczości wobec Brukseli. I tak samo pozostaje w opozycji do idei Wielkiej Polski Niepodległej. Podziękowania należą się również mediom, które od lat promują ideę Marszu: streetowemu portalowi Wroclawianie.info, kibicowskiemu Fan Śląsk (i generalnie środowisku kibiców Śląska Wrocław, którzy są zawsze, kiedy Polska ich potrzebuje) oraz Dziennikowi Narodowo-radykalnemu Nacjonalista.pl.

Nie możemy również zapomnieć o naszych wiernych (nie)przyjaciołach: Rafale Dutkiewiczu i „Gazecie Wyborczej”. Im więcej wkładają wysiłku w walkę z Marszem Patriotów, tym więcej ludzi otwiera oczy na rzeczywistość, w jakiej żyjemy; tym więcej ludzi przyłącza się do walki. Nie ustawajcie zatem, robicie dla nas całkiem niezła robotę!

pasek

Wystąpienie Tomasza Oskroby, przewodniczącego Dzielnicy Dolnośląskiej NOP:

Marsz Patriotów, po raz już szósty, przeszedł przez Wrocław.

Pomimo tradycyjnej „życzliwości” władz miasta, pomimo nagonki medialnej, Patrioci we Wrocławiu pokazali, gdzie mają „polityczną poprawność”.

Prezydencie Dutkiewicz, Gazeto Wyborcza – i cała reszta lewicowo-liberalnej hałastry!

Możecie szczekać, możecie jęczeć, a i tak Wrocław pozostanie bastionem patriotyzmu i nacjonalizmu!

Dzisiaj, po raz kolejny, oddawaliśmy cześć naszym przodkom, którzy w 1918 roku odzyskali dla Polski niepodległość. Oddawaliśmy cześć obrońcom Polski z roku 1939, żołnierzom podziemia lat ostatniej wojny i walczącym z komunistyczną okupacją Żołnierzom Niezłomnym.

I tak jak oni wtedy, tak i my dziś, nie godzimy się na to, by nasz kraj, nasza Ojczyzna, pozostawała pod obcym panowaniem.

Nie chcemy tu Unii Europejskiej – bo tu jest Polska.

Nie chcemy brukselskiego dyktatu w polityce, gospodarce, sprawach społecznych – bo tu jest Polska, nasza Ojczyzna.

I my tę naszą Polskę odzyskamy, jak nasi wielcy poprzednicy!

Niech żyje: Wielka – Polska – Niepodległa!

Dodaj do:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • email
  • Google Bookmarks
  • Tumblr

Podobne teksty

TagiTagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,