Start » Dolny Śląsk, Górny Śląsk, Kujawsko-Pomorskie, Lubelszczyzna, Lubuskie, Mazowsze, Małopolska, Opolszczyzna, Podkarpacie, Podlasie, Polonia, Pomorze, Pomorze Zachodnie, W regionach i za granicą, Warmińsko-Mazurskie, Ważne, Wielkopolska, Współpraca zagraniczna, Łódzkie » Podsumowanie Kongresu NOP i Marszu Patriotów

Podsumowanie Kongresu NOP i Marszu Patriotów

11 listopada 2011 roku ulicami Wrocławia przeszedł II Marsz Patriotów, zorganizowany przez Narodowe Odrodzenie Polski. Pomimo medialnych kłamstw i manipulacji ponad 3000 osób w blasku setek pochodni dało wyraz swojemu przywiązaniu do idei Wolnej i Niepodległej Polski. Obok biało-czerwonych flag, symboli i banerów NOP, transparentów organizacji narodowych i grup kibicowskich m.in. Śląska Wrocław, Sparty Wrocław, Miedzi Legnica, Chrobrego Głogów, Promienia Żary, Górnika Wałbrzych, Gryfa Słupsk i innych, na wietrze dumnie powiewały flagi narodowe Szwecji, Irlandii, Czech i Flandrii, a także symbole nacjonalistycznych ruchów z Europy: Movimiento Social Republicano z Hiszpanii, Forza Nuova z Włoch, Nieuw-Solidaristisch Alternatif z Flandrii oraz Svenskarnas parti ze Szwecji.

3000 dumnych Polaków i garstka janczarów demoliberalizmu zwanych „antyfaszystami”. Marsz nie miał charakteru nostalgicznego. Tradycja i rewolucja, przeszłość – hołd dla bohaterów Niepodległej i przyszłość – nadzieja i przekonanie o konieczności zniszczenia antynarodowego reżimu. Wartości przeciwko plagom współczesnych czasów. Przeszliśmy jak zwykle i i przechodzić będziemy także w przyszłości.

Władze Narodowego Odrodzenia Polski dziękują wszystkim uczestnikom Marszu Patriotów bez względu na afiliacje organizacyjne czy klubowe. Dziękujemy naszym zagranicznym gościom, którzy swoją postawą udowodnili, iż nie ma alternatywy dla nowoczesnego nacjonalizmu, wolnego od szowinistycznych majaków. To był nasz dzień.

FOTORELACJA Z MARSZU PATRIOTÓW

Oficjalny klip z Marszu Patriotów

10 listopada minęło dokładnie 30 lat od momentu powstania Narodowego Odrodzenia Polski, najdłużej istniejącej i działającej formacji narodowej okresu powojennego. Z tej okazji 12 listopada odbył się Kongres Ruchu pod hasłem „30 lat walki”. Przybyli delegaci z każdego regionu kraju, kolega reprezentujący sympatyków NOP z Białorusi (w tym miejscu podziękowanie dla niego) oraz zagraniczni goście.

Wydarzenie poprzedziła Msza św. Wszechczasów odprawiona w jednym z wrocławskich kościołów.

Kongres otworzył prezes NOP Adam Gmurczyk, który krótko i treściwe podsumował minione 30 lat podkreślając, iż to właśnie środowisko Narodowego Odrodzenia Polski wypracowało formułę nowoczesnego nacjonalizmu. Następnie minutą ciszy uczczono działaczy Ruchu, którzy odeszli w ostatnim czasie. Pamięć to nasz obowiązek.

Po krótkiej chwili refleksji odczytano skierowane do uczestników Kongresu przesłanie Derka Hollanda, autora „Politycznego Żołnierza”, wieloletniego przyjaciela NOP.

Mówienie o tzw. modernizacji ruchów nacjonalistycznych, przemyśleniu na nowo fundamentalnych zasad, skupieniu się jedynie na uczestnictwie w oszustwie zwanym przez siebie „demokracją reprezentatywną” lub szukanie bardziej pozytywnego wizerunku medialnego było zawsze oznaką braku wizji lub zasad u części tych, którzy opowiadali się za tak oczywistym nonsensem. Wasi liderzy nie poszli tą drogą i dlatego NOP wciąż trwa, a „reformatorzy” z wielu krajów, szukając taniej popularności odeszli na śmietnik historii.

Kolejny z mówców w znakomitym tekście formacyjnym pt. „Idealizm i pragmatyzm polityczny w walce narodowo-rewolucyjnej” naszkicował zadania stojące przed Ruchem i jego fundamentalną charakterystykę.

Siłę reprezentowanego przez nas ruchu narodowo-radykalnego stanowi bezkompromisowa, przenikliwa diagnoza rzeczywistości i  jasny cel polityczny. Nasza najwyższa wartość nie ulega zmianie w zależności od koniunktury – jest nią Bóg, a w porządku naturalnym – Naród. Ich wyrazem jest koncepcja organizacji społecznej Państwa Narodowego oraz korporacyjny ustrój gospodarczy.

Następnie Wojciech Trojanowski wygłosił krótki referat pt. „Trzecia Pozycja – narodowo-rewolucyjna walka wczoraj i dziś”, przybliżając koncepcje terceryzmu oraz dokonując próby ich umiejscowienia we współczesnych realiach.

Wytyczne na dziś

Wartości

Nie mam tu jedynie na myśli tak oczywistych dla każdego nacjonalisty jak naród i ojczyzna. Wiara jest tym, co daje nam siłę w trudnych momentach, w chwilach zwątpienia, gdy znikąd nie możemy oczekiwać pomocy. To Bóg sprawia, iż odzyskujemy nadzieję i siłę do dalszej walki. Bezkompromisowość w obronie najwyższej Wartości to cecha konstytutywna polskiego ruchu narodowo-radykalnego i jego politycznej reprezentacji czyli Narodowego Odrodzenia Polski.

Rewolucyjny nacjonalizm

Nacjonalizm trzeciopozycyjny ma charakter rewolucyjny, gdyż jego podstawowym dążeniem jest radykalna zmiana obecnego skorumpowanego i zbiurokratyzowanego reżimu oraz przywrócenie podstawowych zasad i prawd naszej cywilizacji. Nie jesteśmy z prawicy ani z lewicy – znajdujemy się dokładnie naprzeciwko demoliberalnego Systemu, który doprowadził Europę do opłakanego stanu dnia dzisiejszego. Dziś ruchy narodowe w wielu krajach naszego kontynentu ulegają pokusie taniego populizmu, rezygnacji z fundamentalnych pryncypiów i zasad, co ostatecznie zawsze kończy się akceptacją liberalizmu, atlantyzmu i syjonizmu. Nasza droga musi być inna. Rewolucja narodowa i społeczna w imię Wartości.

Po tym wystąpieniu nastąpiła przerwa w trakcie której odbyła się promocja pierwszej polskiej biografii Evity Peron autorstwa Sławomira Dawidowskiego. Patronat medialny nad książką objął portal Nacjonalista.ploraz projekt Archipelag.org.pl.

Kolejna część Kongresu należała do zagranicznych gości. Najpierw mikrofon otrzymuje Roberto Fiore, szef włoskiej Forza Nuova, były europarlamentarzysta, wieloletni przyjaciel prezesa NOP oraz współpracownik pisma „Szczerbiec”. W swoim wystąpieniu dokonuje analizy sytuacji w Europie oraz współczesnych zagrożeń, proponuje również konkretne rozwiązania.

Krótko potem przemawia Stefan Jacobsson ze Svenskarnas parti, członek zarządu i redaktor portalu Realisten, który jest reprezentantem delegacji kierowanej przez szefa partii Daniela Höglunda. Stefan przybliża nam sytuację w Szwecji, działalność swojej organizacji oraz wyraża nadzieję na dalsze zacieśnianie kontaktów przez europejskich nacjonalistów.

Naszych przyjaciół z Movimento Social Republicano reprezentował szef madryckich struktur partii José Luis Vázquez. W swojej mowie nawiązał do trudnej historii Polski, lat komunistycznej tyranii w trakcie których na scenie pojawił się NOP. Jose podkreślił, iż kapitalizm i komunizm to dwie strony tego samego medalu, materialistycznej bestii, która niszczy tożsamość każdego narodu.

Narodowe Odrodzenie Polski nie walczy jedynie w imię politycznej idei, ale w imię nowej koncepcji życia, narodowo-rewolucyjnej metapolitycznej koncepcji, w taki sam sposób jak hiszpański Ruch Społeczno-Republikański (MSR). Z tego też powodu i przekonania, iż jedynie europejska współpraca może dać nam wystarczająco sił do walki z wrogami Europy, jesteśmy dumni stojąc ramię w ramię z przyjaciółmi z NOP, a dziś ja osobiście jestem dumny czując, iż wśród Was jestem Polakiem.

Trzeciopozycyjny ruch Nieuw-Solidaristisch Alternatif z Flandrii wystawił delegację pod kierownictwem Krisa Romana, szefa wydziału kontaktów międzynarodowych N-SA oraz twórcę geopolitycznego think-tanka Euro-Rus. Nasz gość przybliżył nam sytuację w swoim kraju zwłaszcza w kontekście masowego napływu imigrantów oraz zaakcentował konieczność współpracy europejskich narodów przeciwko wspólnym wrogom.

Ostatnie przemówienie wygłosił Robert Lane, reprezentant środowiska skupionego wokół irlandzkiego trzeciopozycyjnego i katolickiego bloga Thought and Action. Robert w kontekście swojej ojczyzny i Europy przedstawił zasady Trzeciej Pozycji stwierdzając, iż jako nacjonaliści musimy mieć odwagę i przekonanie o konieczności walki z wrogiem i odzyskania naszych Narodów. Niech narodowo-rewolucyjna postępuje do przodu,  zakończył nasz przyjaciel z Irlandii.

Swoje gratulacje i słowa solidarności z uczestnikami Kongresu NOP przesłali także przewodniczący francuskiej Parti Anti Sioniste Yahia Gouasmi, dr David Duke ze Stanów Zjednoczonych, kierownictwo Ethniko LAiko Metwpo (E.LA.M) z Cypru oraz Grecy z Χρυσή Αυγή (Złoty Świt).

The authorities of the National Rebirth of Poland (NOP) would like to thank once again our comrades from Spain, Italy, Sweden, Flanders and Ireland for beinig with us on the march and our congress. There is no alternative to a cooperation between real nationalist and national-revolutionary movements. People of the European Nations need to fight back. National and social revolution in the name of Values. Long live our nations, our fatherlands, our Europe!

Oficjalny film z Kongresu NOP

Pokaz zdjęć przygotowany przez naszych przyjaciół z Movimiento Social Republicano

Pełne teksty wystąpień znajdą się w najnowszym numerze magazynu „Szczerbiec”, dostępnego w sklepie Archipelag, na Allegro (dystrybutor 1, dystrybutor 2) oraz w lokalnych kołach Narodowego Odrodzenia Polski.

Relacje na stronach zaprzyjaźnionych zagranicznych ruchów nacjonalistycznych i portali:

Hiszpania, Movimiento Social Republicano   http://www.msr.org.es/index.php?option=com_content&view=article&id=654%3Ael-msr-presente-en-el-30-aniversario-del-nacimiento-del-nop-polonia

Hiszpania, Tribuna de Europa   http://www.tribunadeeuropa.com/?p=10053

Włochy, Forza Nuova   http://www.forzanuova.org/comunicati/fiore-breslavia-polonia-al-congresso-nazionale-del-npo

Szwecja, Svenskarnas parti   http://www.svenskarnasparti.se/2011/11/16/svenskarnas-parti-deltog-i-europeisk-kongress/

Wielka Brytania, Nick Griffin MEP   http://www.nickgriffinmep.eu/content/report-nop-march-patriots-and-their-congress

Wielka Brytania, British National Party   http://www.bnp.org.uk/news/national/thousands-nationalists-march-poland

Irlandia, Thought and Action   http://thoughtactioneire.blogspot.com/2011/11/nop-congress.html

Flandria, Nieuw-Solidaristisch Alternatif   http://www.solidarisme.be/component/k2/item/794-mars-der-patriotten-en-30-jaar-nop-in-polen

Europa, Euro-Rus   http://www.eurorus.org/index.php?option=com_content&view=article&id=6881%3Amars-der-patriotten-en-30-jaar-nop-in-polen&catid=6%3Aanalyse-a-opinies&Itemid=92&lang=nl

http://www.eurorus.org/index.php?option=com_content&view=article&id=6883%3Amarsh-of-patriots-and-30-years-of-nop&catid=3%3Aanalysis&Itemid=92&lang=en

Dodaj do:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • email
  • Google Bookmarks
  • Tumblr

Podobne teksty

TagiTagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,