Start » Akcje, Nasze stanowisko, Ważne » Narodowa Akcja Krwiodawstwa – nacjonalizm to poświęcenie!

Narodowa Akcja Krwiodawstwa – nacjonalizm to poświęcenie!

Bierność – najgorszy wróg Cywilizacji. Najlepszą ilustracją tego zjawiska jest leżący na kanapie z paczką chipsów i pilotem do telewizora człowiek, którego złudzenie wolności wprawia w samozadowolenie. Człowiek bierny to regres, antyteza Wartości dla których nasi przodkowie poświęcali życie. Człowiek zdolny do poświęceń to rozwój, doskonalenie duchowe, gwarancja przetrwania tego co ważne. To co dajemy bezinteresownie, zawsze wraca do nas w postaci jeszcze większego dobra. Z dniem 21 marca środowiska nacjonalistyczne, rozpoczynają “Narodową Akcję Krwiodawstwa”, kampanię mającą na celu promocję idei honorowego krwiodawstwa nie tylko wśród polskich patriotów, ale jak najszerszego grona Polaków. Inicjatorzy i pomysłodawcy akcji to nie osoby zamknięte w wieżach z kości słoniowej, tudzież teoretycy sprzed ekranu monitora, ale wieloletni honorowi krwiodawcy i działający na wielu polach społecznicy, dla których niesienie pomocy potrzebującym to nakaz sumienia i praktyczna realizacja idei w które wierzą. Nacjonalizm to miłość, a miłość to gotowość do poświęceń. Bez niej nacjonalizm to puste słowo, karykatura przeradzająca się w sezonową przygodę, po której nie zostaje nawet pył. Czy może być coś piękniejszego niż podarowanie drugiej osobie cząstki siebie? Krew to dar życia, a więc do dzieła, czyny nie słowa. Nagrodą będzie to co bezcenne – uśmiech rodaka lub rodaczki, którym uratowaliśmy życie. Nie bądź bierny, przelej krew – dla innych.

“Udawana miłość prowadzi do kompromisów i łatwych filozofii, natomiast prawdziwa miłość zawsze kończy się przelewem krwi” (Gilbert Keith Chesterton)

Narodowe Odrodzenie Polski, jako najstarsza formacja narodowa okresu powojennego, wspiera akcję i apeluje do swoich członków i sympatyków o czynne włączenie się w realizację jej celów.

Biuro Informacyjne NOP

Strona akcji na Facebooku

Plakat promujący kampanię

Filmik promujący kampanię


Dodaj do:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • email
  • Google Bookmarks
  • Tumblr

Podobne teksty

TagiTagi: , , , , , ,