14.04.2007: Kujawsko-pomorskie obchody rocznicy powstania ONR

Tak dziwnie się jakoś składa, że naszym kraju obchody rocznic dla Polaków radosnych przekształcają sie często w ponurackie imprezy, przypominające horrory klasy C. Narodowe Odrodzenie Polski postanowiło przełamać ten kiepski kanon i wprowadzić normalność. Dlatego też w 73 rocznicę powstania Obozu Narodowo-Radykalnego Dzielnica Kujawsko-Pomorska zorganizowała Turniej Piłkarski. Na imprezie nie zabrakło nawet kibiców (poza nie grającymi nopowcami) i to takich do rzeczy – z White Elana.

W mini turnieju zagrały 3 drużyny: Bydgoszczy, Torunia i Gdyni. Zawodnicy wystąpili w specjalnie na te okazje przygotowanych koszulkach z nazwą drużyny oraz miasta i NOPowskim symbolem Ręki z Mieczem (tzw. Falangi). Nagrodą w turnieju był okazały Puchar NOP.

W pierwszym meczu spotkały się drużyny z Torunia i Bydgoszczy. Był więc to mecz niejako derbowy. W pierwszej połowie Torunianom udało się strzelić gola i prowadzili do przerwy 1:0. W drugiej części meczu Bydgoszczanie doprowadzili do remisu i wyszli nawet na prowadzenie 2:1. Jednak końcówka i wynik ostateczny należał do Torunia – 3:2.

W kolejnym meczu spotkały się drużyny Bydgoszczy i Gdyni. Tym razem Bydgoszcz była górą i pokonała ekipę bałtycką 5:0.

Następny mecz to rywalizacja Torunia i Gdyni. I rezultat podobny – 5:0 dla Torunia.

Trzeba jednak dla sprawiedliwości dodać, że przyczyną słabszej gry Pomorza było niewątpliwe zmęczenie. Podróżą.

Wreszcie przyszedł czas na Finał, czyli Bydgoszcz kontra Toruń. Zespołowi z grodu Kopernika wystarczał remis, natomiast Bydgoszcz, chcąc zwyciężyć turniej, musiała mecz wygrać. Od początku trwala zacięta walka i po kilku minutach Bydgoszcz objęła prowadzenie 1:0.

Tak też zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej walka była coraz bardziej zacięta. Po jednym z kolejnych ataków zespół z Bydgoszczy podwyższył wynik na 2:0. Wtedy to Torunianie ruszyli do zdecydowanych ataków, ale doskonała bydgoska obrona oraz bramkarz nie pozwolili strzelić sobie gola. Wynik końcowy, 2:0 dla Bydgoszczy, to puchar dla bydgoskiej ekipy.

Puchar i dyplomy dla wszystkich uczestników wręczał Sławomir Urtnowski, przewodniczący Dzielnicy Kujawsko-Pomorskiej NOP.

Oczywiście turniej nie zakończył Święta ONR. Kolejnych wiele, wiele godzin pochłonął (przyjemnie) NaRa Piknik.

Na zakończenie trzeba wspomnieć o lewackim ozdobniku imprezy. Młodzi Czerwoni w Toruniu są jak Fantomas - podobno istnieją, ale zwykle widzimy jedynie ich plecy, kiedy chyżo oddalają sie w przeciwnym kierunku. Także i tym razem nie dane nam było wymienić z nimi braterskich uścisków. Na stadionie - na którym odbywał sie turniej - pojawiły się za to, malowane pod osłoną nocy, napisy w stylu „precz z faszyzmem”. Byliśmy pod wrażeniem – co za odwaga, co za finezja, co za perfekcja! Nonono...Jak to śpiewają? Ha-ha-ha-ha – Antifa! Istotnie, ubaw mieliśmy przedni.

© 2003, 2004, 2005, 2006 Narodowe Odrodzenie Polski. Przedruk części lub całości materiałów dozwolony tylko za zgodą redakcji.