Start » Wiadomości » Wirtualna Polska, TVN24 i Gazeta Wyborcza ostrzegają przed NOP

Wirtualna Polska, TVN24 i Gazeta Wyborcza ostrzegają przed NOP

Temat „leśnego cyrku z wafelkami”, który śmiało można przyporządkować do kategorii „hollywoodzcy naziści” wywołał duże „zainteresowanie” mediów głównego nurtu tematem nacjonalizmu. Oczywiście jak zwykle skończyło się koszerną mieszanką półprawd i manipulacji. Wirtualna Polska w wiekopomnym tekście pt. „Promują faszyzm. Polskie organizacje, których możemy się obawiać” ostrzega:

Jedną z organizacji otwarcie nawiązujących do faszyzmu i nazizmu jest Narodowe Odrodzenie Polski. Ich strona pełna jest zdjęć mężczyzn wykonujących gest „hailowania”. Członkowie tej formacji politycznej sami siebie nazywają radykalnymi nacjonalistami. Można wywnioskować, że jednym z ich celów jest doprowadzenie do tego, by „rasy się ze sobą nie mieszały”, bo mieszanie to ” zagrożenie dla rasy białej”. NOP jest też aktywny na arenie międzynarodowej. Adam Gmurczyk brał udział w tworzeniu „Międzynarodowej Trzeciej Pozycji”. Przedstawiciele NOP regularnie spotykają się z członkami faszystowskich organizacji z Wielkiej Brytanii, Włoch czy Grecji. Zdjęcia ze spotkań pokazują, że „hailowanie” jest tam na porządku dziennym.

Autorka tekstu napisała o sobie, że „pożera książki”. Zdecydowanie widać to w jej „warsztacie” dziennikarskim. Mogłaby spokojnie publiokować w sowieckiej „Prawdzie”.

TVN24 wytropił „skrajnych narodowców” i przejawy „faszyzmu” – niestety zestawił NOP ze środowiskiem „ruchowców”, co jest niewątpliwym afrontem  dla organizacji działającej od 1981 roku:

NOP-owcy również wystrzegają się potwierdzenia, iż są faszystami. Określają się jako „narodowi radykałowie”, ale – jak donosi nacjonalista.pl – mają „faszystowskich kolegów z CasaPound Italia”. – To grupy o charakterze przestępczym, bo nawołują do nielegalnych, rasistowskich motywacji. Nazwałbym ich szowinistami. W pewnym zakresie przypominają grupę terrorystyczną – komentuje dr Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.

Redaktorzy TVN jak widać dobierają sobie komentujących o podobnym poziomie IQ – spotykanym raczej u szympansów, niż u przedstawicieli gatunku ludzkiego. Przedwojenni gimnazjaliści pewnie spoglądaliby z góry na pana „doktora”.

Gazeta Wyborcza, na kuracji odchudzającej, ale wciąż o dużym stopniu zażydzenia, ubolewa, że Narodowe Odrodzenie Polski jest wciąż organizacją legalną. Odrzuca jednak wątek faszyzmu  i odnajduje nawiązania do ruchu Krew i Honor. Wszystko okazuje się jasne, gdy wśród ekspertów występuje profesor (dowód na upadek polskiej nauki) pankowski (pisownia właściwa), czyli gnida żyjąca z publikacji kłamstw na temat polskich nacjonalistów.

Na szczęście, dzięki internetowi i szerokiemu dostępowi do źródeł, każdy może zweryfikować działalność Narodowego Odrodzenia Polski i innych narodowych rewolucjonistów z Europy. Zestawianie ich z leśnymi wariatami i przebierańcami jest objawem choroby zwanej antyfaszyzm, dotykającej osoby ubogie duchem i intelektem.

Dziennik Narodowo-Radykalny Nacjonalista.pl

NOP

Dodaj do:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • email
  • Google Bookmarks
  • Tumblr

Podobne teksty

TagiTagi: , , , , , , , , ,