Start » Ważne, Współpraca zagraniczna » Ateny: Enklawa Narodowej Rewolucji

Ateny: Enklawa Narodowej Rewolucji

Na przestrzeni ostatnich kilku lat nieustannie trwa proces zacieśniania wspólnych więzi pomiędzy greckimi nacjonalistami i Narodowym Odrodzeniem Polski. Po raz kolejny delegacja NOP z vice-prezesem Michałem Lewandowskim na czele, na zaproszenie naszych braci z narodowo-rewolucyjnego Złotego Świtu, miała zaszczyt gościć w Atenach – enklawie narodowej rewolucji.

Wizyty NOP w Grecji nie są tylko czystymi kontaktami pomiędzy polskimi i greckimi nacjonalistami. NOP traktuje je przede wszystkim jako moralny obowiązek wspierania narodowej rewolucji, gdyż jak mówi Deklaracja Trzeciej Pozycji:

Ponieważ Trzecia Pozycja pragnie budowy Nowego Świata, to uznaje, że wszystkie narody i kultury, które popierają podstawowe zasady Trzeciej Pozycji, muszą działać i pracować wspólnie, w oparciu o wzajemne zaufanie. Zwycięstwo narodowej rewolucji w jednej części świata, jest zwycięstwem wszystkich zwolenników Trzeciej Pozycji. Wynika z tego, że każdy afiliowany członek musi być przygotowany do dania moralnego, finansowego lub technicznego wsparcia, jeśli tylko gdzieś tworzy się sytuacja rewolucyjna (…)”.

Warto w tym miejscu wspomnieć słowa lidera Złotego Świtu – Nikolaosa Michaloliakosa, które przekazał w swoim liście do NOP na 35-lecie ruchu:

Drodzy Przyjaciele! Więzi łączące nas w walce z silami globalizmu są mocne i wzmacnia je lojalność. Wsparcia jakiego od Was doświadczyliśmy w czarnych dniach Złotego Świtu od jego powstania do współczesnych czasów nie zostanie zapomniane. Jest to wyraz solidarności pomiędzy nacjonalistami w Europie. Kiedy globaliści wprowadzili w życie spisek wyeliminowania patriotycznego głosu Grecji, to Wasze wystąpienie zaalarmowało środowiska europejskie o groźbie rozbicia naszego ruchu. Był to mocny akcent dający nam wiarę, że nie jesteśmy osamotnieni!”

W dniach 25-29 stycznia, kierownictwo NOP odbyło szereg spotkań z posłami Złotego Świtu oraz kierownictwem cypryjskiego ELAM. W dniu 27 stycznia, delegacje NOP i ELAM uczestniczyły w zamkniętym spotkaniu podsumowującym działalność prowadzoną w 2016 roku przez aktywistów Złotego Świtu z ateńskiej dzielnicy Pireus. W spotkaniu oprócz Nikolaosa Michaloliakosa – przewodniczącego Złotego Świtu oraz Christosa Christou – przewodniczącego ELAM udział wzięli posłowie greckiego parlamentu: Giorgos Germenis, Eleni Zaroulia, Nikolaos Kouzilos, Giannis Lagos oraz Ioannis Sahinidis. Wszyscy mówili jednym głosem: wiele zostało już zrobione na drodze narodowej rewolucji, ale jeszcze więcej jest do zrobienia i w walce którą prowadzi Złoty Świt nie ma miejsca na kompromisy i kroki wstecz. Żadne pole na którym prowadzona jest walka nie może być poddane. Przed członkami ruchu, kolejny rok intensywnej pracy i walki dla ojczyzny aż do ostatecznego zwycięstwa. Na zakończenie, życząc sobie wytężonej pracy w 2017 roku, symbolicznie podzielono się tortem pomiędzy członkami Złotego Świtu, ELAM i NOP.

W kolejnym dniu delegacja NOP uczestniczyła w jednym z najważniejszych wydarzeń dla greckich nacjonalistów – obchodach upamiętniających bohaterskich oficerów greckiej armii: Christodoulosa Karathanasisa, Panagiotisa Vlahakosa oraz Ektorasa Gialopsos, którzy polegli w wyniku konfliktu pomiędzy Grecją i Turcją o wyspy IMIA w 1996 roku. Warto tu wspomnieć ze Złoty Świt jako jedyny, konsekwentnie nie pozwala zapomnieć nie tylko o poległych oficerach ale również o zdradzie polityków, którzy w haniebny sposób próbowali tuszować i bronić Turków, forsując teorie o nieszczęśliwym wypadku śmigłowca z oficerami, który w rzeczywistości został zestrzelony.

zdjecie miedzy tekst

Tak jak w zeszłym roku, obchody nie mogły się odbyć przy pomniku IMIA niedaleko Parlamentu, ze względów na ustawę zakazującą demonstracji w jego pobliżu. Jak to bywa w demoliberalizmie, nie wszyscy są równi wobec prawa. Mimo ustawy zakazującej zgromadzeń, reżim Tsiprasa wydał zezwolenie komunistom na demonstracje przy pomniku IMIA, kilka godzin wcześniej.

Demonstracja rozpoczęła się pod głównym biurem partii, gromadząc tysiące nacjonalistów z całej Grecji. W blisko godzinnym wystąpieniu głos zabierali kolejno: Nicos Constantinou, Ktistakis Paul, generał Vasilios Papathanasiou – który podziękował Polakom za obecność i wsparcie, co spotkało się z aplauzem zgromadzonych, Christos Christou – przewodniczący cypryjskiego ELAM oraz lider Złotego Świtu – Nikolaos Michaloliakos. Spod biura partii, przy świetle tysięcy pochodni, z anty-tureckimi hasłami przemaszerowaliśmy pod Ministerstwo Obrony, gdzie został odśpiewany hymn Grecji oraz hymn Złotego Świtu. Obok gospodarzy, licznej delegacji ELAM i NOP, maszerowali miedzy innymi nacjonaliści z Australii, Serbii, niemieckiej Der Dritte Weg oraz nasi przyjaciele z faszystowskiego CasaPound.

Dla kierownictwa NOP był to również następny dzień poświęcony spotkaniom z czołowymi politykami Złotego Świtu m.in. z Iliasem Kasidiarisem, Panagiotisem Iliopoulosem, Artemisem Matthaiopoulosem – wielkim przyjacielem NOP, Fotiosem Graikosem oraz z naszymi przyjaciółmi z Cypru m.in. z członkiem Rady Politycznej ELAM – Petrosem Kountouresisem.

Kolejne spotkanie narodowych rewolucjonistów z ELAM, Złotego Świtu i NOP już lipcu br.

info@nop.org.pl
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny (kliknij!)

Dodaj do:
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • email
 • Google Bookmarks
 • Tumblr

Podobne teksty

 • Ateny: IMIA 2016
  W dniach 27-31 stycznia, delegacja Narodowego Odrodzenia Polski, z wiceprezesem Michałem Lewandowskim na czele, na zaproszenie naszych przyjaciół z narodowo-rewolucyjnego Złotego Ś...
 • Ateny: Głos Narodowej Rewolucji
  Po ostatnich spotkaniach przedstawicieli kierownictwa NOP z nacjonalistami z Hiszpanii (ACIMJI) i Włoch (CasaPound), tradycyjnie już – po raz czwarty – na zaproszenie naszych przyj...
 • Ateny: Nacjonalistyczna Europa
  W sobotę, 31 stycznia, w Atenach odbyła się cykliczna manifestacja nacjonalistyczna, na której zgromadzili się zarówno aktywiści Złotego Świtu, greckiego ELAM z Cypru, jak i działa...
 • Złoty Świt ponownie w parlamencie!
  Powtórzone wybory parlamentarne w Grecji po raz kolejny przyniosły sukces narodowym rewolucjonistom z trzeciopozycyjnego Złotego Świtu. Według niepełnych wyników uzyskali oni 6,9...
 • „Taśma Baltakosa” – ostateczna kompromitacja greckiego reżimu!
  W Grecji wrze na scenie politycznej, a wszystko za sprawą jednego nagrania z ukrytej kamery, które dostało się w środę (2 kwietnia) do internetu. Przedstawia ono rozmowę pomiędzy r...
TagiTagi: , , , , , , , , , , , , , , ,