Start » Wiadomości » Europejscy nacjonaliści o Kongresie NOP

Europejscy nacjonaliści o Kongresie NOP

Nasi przyjaciele z Europy, obecni na Kongresie i ci, którzy z powodu represji demokratycznego reżimu (zakaz opuszczania kraju) nie mogli przybyć, zamieścili na swoich oficjalnych stronach relacje z wydarzenia. Od 35 lat postulujemy ścisłą współpracę europejskich nacjonalistów w walce przeciwko wspólnym wrogom naszych ojczyzn i narodów. W tej kwestii nic się nie zmieni. Razem dla Europy Wolnych Narodów!

1. Złoty Świt – grecki ruch narodowo-rewolucyjny. Jego początkiem było pojawienie się w 1980 roku magazynu „Złoty Świt”. W 1993 roku organizacja została zarejestrowana jako partia polityczna. Pierwszym oficjalnym kontaktem greckich nacjonalistów z NOP była Konferencja Europejskiego Frontu Narodowego zorganizowana w Warszawie w 2004 roku. Zacieśnienie współpracy nastąpiło w 2013 roku, po aresztowaniach czołowych działaczy ZŚ i akcjach solidarnościowych prowadzonych przez NOP. Więcej TUTAJ.

Relacja: http://www.xryshaygh.com/enimerosi/view/mhnuma-ethnikistikhs-nikhs-apo-thn-polwnia-apothewthhke-o-archhgos-ths-chru

zslogo

2.  Groupe Union Défense (GUD) - legendarna organizacja NR działająca na terenie studenckim, która od roku 1968 była swoistą kuźnią kadr dla francuskiego ruchu nacjonalistycznego. Historia organizacji jest tym bardziej ciekawa, że przeszła ona znamienną drogę ideową – od dość prostego antykomunizmu epoki wojny w Wietnamie do nowoczesnego, rewolucyjnego nacjonalizmu opartego na zasadach Trzeciej Pozycji i etnopluralizmu. W Polsce o działalności GUD jako pierwszy informował magazyn „Szczerbiec”. Kongres NOP zapoczątkował oficjalną współpracę GUD i NOP.

Relacja: https://www.groupeuniondefense.fr/2016/10/12/le-gud-invite-aux-35-ans-du-nop/

GUD

3. National Front - najdłużej działająca (od 1967) brytyjska partia nacjonalistyczna, w ramach której w latach 80-tych funkcjonowała grupa „Politycznych Żołnierzy” – wśród nich Derek Holland, wieloletni przyjaciel NOP i współpracownik magazynu „Szczerbiec”. W Wielkiej Brytanii działacze Frontu Narodowego i Narodowego Odrodzenia Polski współpracują na wielu polach.

Relacja: http://www.nationalfront.info/2016/10/12/national-rebirth-poland-nop-35th-anniversary/

British_National_Front_logo

info@nop.org.pl
Wstąp do NOP – wypełnij formularz rekrutacyjny (kliknij!)

Dodaj do:
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • email
  • Google Bookmarks
  • Tumblr

Podobne teksty

TagiTagi: , , , , , , , ,